انجمن اوستا
be Avesta forum khosh amadid
etelaate system neshan midahad ke shoma be onvane mehman vared shodid
baray estefadeh az hameye emkanat bayad sabte nam konid
agar dar forum ozv hastid be hesabe karbari khod vared shavid.
_____
Avesta forum be yek modir talar ke tavanaie jazbe afrad va modiriyat mataleb ra dashteh bashad niazmand ast leza agar kasi davtalab be modiriyat ast darkhast khod ra az tarigh pm be fasatechnology@yahoo.com ersal konad.
_____
lahazate khoshi ra baraye shoma arezoo mandim
انجمن اوستا
be Avesta forum khosh amadid
etelaate system neshan midahad ke shoma be onvane mehman vared shodid
baray estefadeh az hameye emkanat bayad sabte nam konid
agar dar forum ozv hastid be hesabe karbari khod vared shavid.
_____
Avesta forum be yek modir talar ke tavanaie jazbe afrad va modiriyat mataleb ra dashteh bashad niazmand ast leza agar kasi davtalab be modiriyat ast darkhast khod ra az tarigh pm be fasatechnology@yahoo.com ersal konad.
_____
lahazate khoshi ra baraye shoma arezoo mandim
انجمن اوستا
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.Avesta.gettalk.net www.Avestachat.tk
 
Homeتغیر آدرس انجمنSearchRegisterLog in

 

 آینده بازی های رایانه ای

Go down 
AuthorMessage
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
Ali


تعداد پستها : 63
تاريخ عضویت : 2010-11-09
سن : 30
زادگاه : شیراز

آینده بازی های رایانه ای Empty
PostSubject: آینده بازی های رایانه ای   آینده بازی های رایانه ای Empty2010-11-11, 15:15


آينده بازی های کامپیوتری از نظر خالق کرایسیس


آینده بازی های رایانه ای 2-Cevat
حقيقتاین است که آينده بازی هاي کامپیوتری براي خیلی ها سوال است. خیلی ها بانگاه به بازي های گذشته، به اين فکر فرو می روند که بازي های آينده چگونهخواهد بود. سایت Kotaku، از سوات يرلي (Cevat Yerli)، يعني خالق بازیکرايسيس ،کرايسيس 2 و مدير شرکت Crytek دعوت کرده تا به مناسبت هفته بازیهاي کامپيوتري (PC Gaming Week)، به اين سوال ها پاسخ دهد. پس در ادامه اززبان خود او مطالب را بشنويد:- بازي های کامپيوتري در آينده:

از زمانی که من شروع بهتوسعه دادن بازي برای PC ها کردم، تقريبا 20 سال می گذرد. در آن زمان،کومودور 64 و Schneider CPC 6128، بسیار محبوب بودند. بعد از آمدن پلتفرمPC همه چيز تغییر کرد و من و خيلي های ديگر شاهد روندی بوديم که خیلی ازاشخاص و وسیله ها مي آمدند و خیلی هاي دیگر منسوخ می شدند و مي رفتند. اینروند ادامه داشت تا به این جا رسیدیم.


به نظر من در ظرف پنج سال آینده، بازار کامپیوتر هاي PC، هم رو به رشد میرود و هم رو به زوال! در حالی که بازار بازي های آنلاين (که از نظر منشامل بازي های رايگان؛ گیم هاي اجتماعی و بازي های آرکيد است)، به طورمتداوم رشد می يابد.


خرده فروشی گيم های پي سی هم کم مي شود چون اتفاقی که در اين دو سال اخيرافتاد هم این مساله را تایید مي کند! در دو سال اخير، افراد بیشتر وبیشتری شروع به بازی کردن انواع بازي های آنلاين کردند و بسیاری از خردهفروشان بازی هاي کامپیوتری سابق هم، کار خود را برروی فروش بازی هايکنسولی متمرکز کردند. به هر حال در چند سال آینده نگرش مصرف کنندگان تاحدی تغییر خواهد کرد و بر همین نسبت استراتژی های توسعه دهندگان نیز تغییرمی کند.

آینده بازی های رایانه ای 1-Cevat

- معنی این حرف چیست؟
برای من مدل تجاری آینده در بازی ها Free-2-Play است. یعنی این که برایبازی پولی پرداخت نشود و در صورت تمایل مصرف کنندگان به بازی کردن نسخهکامل آن، مبلغی از آن ها دریافت شود.

فکر می کنم مصرف کنندگان در آینده حاضر نخواهند شد که حتی برای بازی هایدرجه یک، بیش از 50 دلار بپردازند. پس بر این اساس، توسعه دهندگان شروع بهارائه بازی های Free-2-Play بیشتر و بیشتری می کنند و در عین حال جا رابرای نسخه پریمیوم و امکانات بیشتر باقی می گزارند.

مشخص است که بازی های آنلاین کنونی بودجه کمی برای توسعه توسعه دارند.(فقط در حدود یک دهم بازی های درجه یک) پس کیفیت آن ها هم نسبتا کم است.اما در عین حال گیم پلی لذت بخشی دارند. بازی های آنلاین ابتدا با یککیفیت خاص منتشر می شوند و سپس در طول زمان به صورت جزء به جزء بهبود دادهمی شوند. پس همزمان با این که هواداران بیشتری پیدا می کنند، کیفیتشان همبهتر می شود. پس بازی های آنلاین یکی از نمونه هایی هستند که فوق العادهمشتری پسند اند و این همان نقطه ای است که بازار باید به سمت آن برود.

به معنی واقعی کاربر است که حکمرانی می کند. وقتی بعد از چند سال تعدادقابل توجهی از بازی های آنلاین تولید شوند، رقابت هم زیاد می شود پس کیفیتخود به خود به سمت بهتر شدن می رود. یعنی دقیقا همان مساله ای که تا کنوندر بازی های کامپیوتری اتفاق افتاده است.

رقابت هم بین بازی های کامپیوتری معمولی و F2P اوج می گیرد. در بازی هایF2P هم رقابت بین نسبت محتوا به کیفیت خواهد بود بعد از مدتی هم بودجه وهم کیفیت این بازی ها به بازی های درجه یک خواهد رسید. در نتیجه گیمر هامی توانند باززی های درجه یک را به طور رایگان در اختیار داشته باشند وبازی کنند. از همین موقع است که خرده فروشی بازی های کامپیوتری به طورامروزی، رو به منسوخ شدن می رود. بعد از این دوره، گیمر ها شاهد خواهندبود که کیفیت در بازی های کامپیوتری به طور کلی دگرگون خواهد شد و رو بهپیشرفت بزرگی خواهد رفت.

- با این وجود توسعه دهندگان چگونه می توانند پول کسب کنند؟
مصرف کنندگان بیشتر کلید موفقیت هستند. به طور خاص یک توسعه دهنده بایدسعی کند تا کاربران بیشتری را مشتری کار خود و بازی خود کند! به طورمیانگین 5 تا 10 درصد از کل کاربران بازی های آنلاین؛ نسخه پریمیوم بازیها را خریداری می نمایند. علاوه بر این ها اسپانسر ها و مشتریان خرده اینیز وجود خواهند داشت. بخشی دیگر از درآمد هم از طریق تبلیغات انجام خواهدشد.

به طور خلاصه و در يک کلام : به نظر من در میان مدت، تمامی توسعهدهندگان بازی های کامپیوتری، از خرده فروشی رو بر میگردانند و به سراغبازی های Free 2 Play می روند.

آنچه در بالا خواندید، پاسخ های سوات یرلی، مدیر شرکت کرایتک بود بهاین سوال که رشد بازی های کامپیوتری از آینده چگونه خواهد بود. شما درمورد صحبت های ایشان چه فکر می کنید؟ نظر خود را برای ما بنویسید._________________________________________________________________________
تبليغـــــــــــــــــــــات مــــــــــــــــــــــــمنوع
متخلفين بدون اخطار اخراج ميشوند
Back to top Go down
https://avesta.forumfa.net
 
آینده بازی های رایانه ای
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
انجمن اوستا :: انجمن اوستا :: معرفی بازی های رایانه ای-
Jump to: